Astramilano Diesel Generator CLOSED TYPE Rated Output 7.5kva *Without ATS Single Phase
KSh135,000
Technical Specifications
| Specification | Details |
| Brand / Model | Astramilano / AMD8500S |
| Rated Output | 7.5kVA |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine Type | 186F Air-Cooled, 4-Stroke Diesel Engine |
| Phase Type | Single Phase (Dedicated 220Vā230V) |
| Frequency | 50Hz |
| Enclosure | Closed Type (Silent Acoustic Canopy) |
| Automation | Without ATS (Manual Electric Key Start) |
| Control Panel | Dual Industrial Sockets, Circuit Breaker, Low Oil Alert Light |
| Mobility | 4 Pre-installed Wheels with Locking Breaks |
Category: generators
Tags: AMD8500S*, Diesel Generator
Description
Technical Specifications
| Specification | Details |
| Brand / Model | Astramilano / AMD8500S |
| Rated Output | 7.5kVA |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine Type | 186F Air-Cooled, 4-Stroke Diesel Engine |
| Phase Type | Single Phase (Dedicated 220Vā230V) |
| Frequency | 50Hz |
| Enclosure | Closed Type (Silent Acoustic Canopy) |
| Automation | Without ATS (Manual Electric Key Start) |
| Control Panel | Dual Industrial Sockets, Circuit Breaker, Low Oil Alert Light |
| Mobility | 4 Pre-installed Wheels with Locking Breaks |
Additional information
| Weight | 100 kg |
|---|
Reviews (0)
Be the first to review “Astramilano Diesel Generator CLOSED TYPE Rated Output 7.5kva *Without ATS Single Phase” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.