Hisaki Japan Manual Pallet -HPT30-685 Capacity 3 Ton wide
KSh40,999
Technical Specifications
  • Model: HPT30-685 (Wide)
  • Capacity: 3,000 kg (3 Tonnes)
  • Fork Width: 685mm (Across both forks) — Ideal for wide pallets.
  • Fork Length: 1220mm (Standard length).
  • Lowered Fork Height: Approx. 85mm.
  • Max Lifting Height: Approx. 200mm.
Order on WhatsApp
Description
Technical Specifications
  • Model: HPT30-685 (Wide)