Aico Japan Diesel Generator CLOSED TYPE Rated output 7.5kva Without ATS Single Phase
KSh145,000
Technical Specifications
| Specification | Details |
| Brand / Model | Aico Japan / ADG6000SN |
| Rated Output | 7.5kVA |
| Fuel Type | Diesel |
| Phase Type | Single Phase (Dedicated 230V) |
| Voltage / Frequency | 230V / 50Hz |
| Enclosure | Closed Type (Soundproof Acoustic Canopy) |
| Automation | Without ATS (Manual Electric Key Start) |
| Voltage Regulation | Automatic Voltage Regulator (AVR) |
| Mobility | 4 Pre-installed Heavy-Duty Wheels |
Category: generators
Tags: ADG6000SN, Diesel Generator
Description
Technical Specifications
| Specification | Details |
| Brand / Model | Aico Japan / ADG6000SN |
| Rated Output | 7.5kVA |
| Fuel Type | Diesel |
| Phase Type | Single Phase (Dedicated 230V) |
| Voltage / Frequency | 230V / 50Hz |
| Enclosure | Closed Type (Soundproof Acoustic Canopy) |
| Automation | Without ATS (Manual Electric Key Start) |
| Voltage Regulation | Automatic Voltage Regulator (AVR) |
| Mobility | 4 Pre-installed Heavy-Duty Wheels |
Additional information
| Weight | 50 kg |
|---|
Reviews (0)
Be the first to review “Aico Japan Diesel Generator CLOSED TYPE Rated output 7.5kva Without ATS Single Phase” Cancel reply

Reviews
There are no reviews yet.